Pas op met merknamen
Als je een domeinnaam zoekt dan probeer je deze te laten aansluiten bij het product of de dienst van je bedrijf. Denk goed na voordat je besluit een bestaande merknaam in de domeinnaam op te nemen want dat kan tot allerlei problemen leiden.
Als je een merknaam in de domeinnaam opneemt dan moet je oppassen want de rechter heeft onlangs een uitspraak gedaan in een zaak die Honda Nederland aanspande tegen een autoverkoop- en reparatiebedrijf met de domeinnaam hondaoccasions.nl
De rechter was van mening, dat deze domeinnaam te veel overeenkwam met de merknaam Honda, omdat de domeinnaam slechts bestaat uit het merk en een beschrijvende toevoeging. Het bedrijf moet de domeinnaam nu overdragen aan Honda Nederland.
In bepaalde gevallen mag je de merknaam in een domeinnaam wel opnemen, maar het is raadzaam eerst een deskundige te raadplegen.