Financiële crisis-tips
Vorige week heb ik hier gewezen op ‘Het geldboek voor ondernemers’. Vandaag heb ik enkele crisis-tips met betrekking tot belastingen in petto om het weekend mee in te gaan.
De crisis
De overheid heeft een aantal maatregelen voor ondernemers (ook zzp’ers) genomen in verband met de crisis.
- Als je door de crisis betalingsproblemen hebt dan kun je gebruik maken van het minder strikte invorderingsbeleid dat door de belastingdienst gehanteerd wordt. Er zijn wel voorwaarden aan verbonden, daarom is de hulp van een deskundige bijna onontbeerlijk.
- Als je verliezen hebt, dan mogen deze versneld verrekend worden. Kun je redelijk onderbouwen, dat je verliezen verwacht kun je om verliescompensatie vragen bij de belastingdienst.
- Als je de BTW-aangifte per maand doet dan kun je de belastingdienst verzoeken om dat per kwartaal te gaan doen.
- Bepaalde nieuwe activa mag je versneld afschrijven (50 procent in 2009 en 50 procent in 2010) als deze in 2009 zijn aangeschaft. Je moet wel eerst goed informatie inwinnen want het geldt maar voor bepaalde activa.
Bron: de ondernemerskalender 2010
starter op 9 april 2010 in Financieel